Venkovní rolety Ostrava, markýzy, žaluzie, závory, kování | LUMO

lu-mo.cz

 

Hlavní nabídka

O FIRMĚ
Certifikáty
Reference
Produkty
Vrata
TaHoma - NOVINKA
Žaluzie, sítě Ostrava
Žaluzie Frýdek - Místek
ROLETY Ostrava
Vrata Ostrava

Další možnosti

Kniha návštěv
Kontakty
Registrace
Kontaktujte nás
Vyhledávání
Mapa webu
Textová verze stránek
Homepage

Anketa

Jak jste nás našli?
Na internetu.
43%
Na základě doporučení.
28%
Jiným způsobem.
29%
Celkem hlasů: 6369

Friday 11/16/18
Svátek má Otmar

Nejnovější dokumenty

TaHoma - NOVINKA
Stropní motory pro sekční a výklopná garážová vrata
ROLETY OSTRAVA
VRATA OSTRAVA
Žaluzie Frýdek - Místek, fa LUMO

Důležité kontakty

 

Předpověď počasí

ROLETY OSTRAVA

Firma

Lumír Motyka

ROLETY VENKOVNÍ 


Venkovní roleta na solární napájení,

s elektropohonem a dálkovým ovládáním.

 

 

klasickým boxem.

 

 Výhody:

Snadná montáž!!!

Nepotřebujete přívod elektřiny 230 V.
 

 

 

 

 

Rolety,  sítě proti hmyzu - široká nabídka produktů LUMO

VENKOVNÍROLETY

Předokenní rolety MINIROL vyrobené firmou LUMO Vám zaručují stálou kvalitu zhotovení při vysokých nárocích na kvalitní materiály.

 Fotografie0102 Montáž venkovní rolety do překladu HELUZ Venkovní roleta s klasickým boxem pro dodatečnou montáž 1

Zvolením předokenních rolet MINIROL uděláte vždy správné rozhodnutí pro bezpečnost Vašeho domu a úsporu nákladů na energie.

 Náš systém pro předokenní rolety má řadu výhod:

  • -Velmi kvalitní zvukovou izolaci
  • -Značné snížení tepelných ztrát
  • -Ušetření nákladů na vytápění
  • -Efektivní zatemnění
  • -Vytvoření komfortního prostředí Vašeho domova
  • -Zabránění škodám způsobeným silným větrem nebo bouří
  • -Ochrana před nezvanými návštěvníky

Velmi snadno zaměníte den za noc. Pokud např. pracujete v noci a ve dne potřebujete spát, jsou předokenní rolety MINIROL vyrobené firmou LUMO skvělým řešením.


Předokenní rolety nabízíme ve dvou hlavních variantách

* předokenní rolety do novostaveb
* předokenní rolety pro dodatečnou montáž.

Oba typy mohou být doplněny integrovanou rolovací sítí proti hmyzu, která Vás skvěle ochrání před dotěrným hmyzem. Rolety do novostavby se instalují do zamítacího boxu (instalace pod omítku) nebo do roletového překladu, který je zabudován v rámci hrubé stavby – např. Heluz nebo Vario od společnosti Wienerberger.

Pro instalaci s oknem nabízíme roletový systém MONO. Systém pro instalaci s oknem se hodí např. když rekonstruujete okna, kde nová okna mohou být vybavena roletou, která se instaluje s rámem.

Předokenní rolety LUMO jsou nejen kvalitním výrobkem, ale také vhodnou dekorací pro Váš dům. Záleží pouze na Vás, jaký typ rolety, nebo jakou lamelu si vyberete. Zda to bude hliníková lamela s polyuretanovou pěnou nebo extrudovaná lamela, která je běžně označována jako bezpečnostní.

Ovládání rolet

Předokenní rolety jsou ovládány mechanicky pomocí šňůrového či popruhového navijáku, nebo trubkovým elektropohonem s možností obsluhy místně nebo centrálně. Ovládání lze také doplnit o časové spínače nebo rádiové řízení.

Barevné provedení

Pokud chcete přizpůsobit barvu rolet odstínům oken, barvě omítky nebo Vaší představě, nabízíme Vám široký výběr z dalších barevných provedení hliníkových lamel. Vodící a koncové lišty lze dodat v jakékoliv barvě RAL nebo s renolitovou fólií v různých odstínech (zlatý dub, mahagon apod.).

 SCREENOVÉ ROLETY

MINIROL SCREENY - efektivní omezení proudění teplého a studeného vzduchu na Vaše okna!MINIROL screenové rolety je elegantní, moderní a cenově příznivá možnost, jak dokonalým způsobem zajistit stínění oken na všech typech budov, zvýší Vám obytný komfort a zároveň sníží fakturu na energii.

 

Systém je určen především pro exteriérové stínění oken, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností a širokou škálou barevných odstínů. Tato textilie zamezí prudkému slunečnímu záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům a přitom stále zůstáváte v kontaktu s venkovním prostředím.

MINIROL screenové rolety Vám také umožní volbou látky ovlivnit výsledné vlastnosti a vzhled. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení, což zaručuje jejich užití po mnoho let.

Základní rozdělení pro screenové rolety

Pro Vaše požadavky na exteriérové stínění nabízíme tři základní typy screenových rolet MINIROL LOCKSCREEN, SCREEN a CABLESCREEN.

 

V první variantě je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je extrémně stabilní a vysoce odolná proti silnému větru. Screenové rolety MINIROL LOCKSCREEN umožňují realizaci velice rozměrných screenů. V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu.

 

Druhá varianta MINIROL SCREEN patří mezi často používané řešení, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky. Oba systémy se hodí pro různá řešení a záleží na Vašich požadavcích.

 

Poslední variantou screenových rolet je systém MINIROL CABLESCREEN. Vodící lišty jsou nahrazeny spodní lištou, která je vedena nerezovými lanky a připevněna pomocí upínaků k podlaze nebo oknu.

MINIROL screenové rolety umí ušetřit nemalé náklady na energie ve Vašem domě. Screenové rolety patří v současné době mezi moderní součást vybavení nízkoenergetických domů. V letních měsících výrazně sníží náklady na klimatizaci, protože velmi efektivně odrazí dopadající teplo. Oproti tomu v zimních měsících sníží náklady na vytápění díky sníženému proudění studeného vzduchu na okna.

 

MINIROL screenové rolety Vám zaručí…

- Maximální omezení průniku sluneční energie. Absorbují a reflektují velkou část slunečního světla a energie a zabrání tak nechtěnému ohřívání vnitřních prostor budov. Jsou tedy optimální ochranou pro udržení příjemné pokojové teploty a správnou volbou pro stínění oken Vašeho domu.

- Ochranu před nepříznivým počasím. V případě, že necháte otevřená okna a máte stažený screen, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. MINIROL screenové rolety ochrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.

- Ochranu proti hmyzu a nepříznivým vnějším vlivům. V uzavřené poloze Vám lockscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov.

- Velmi estetický a moderní vzhled. MINIROL screenové rolety jsou také moderním dekoračním prvkem. Díky nadčasovému vzhledu se mohou stát dokonalým stínícím prvkem rodinných domů, administrativních i technických budov.

V současnosti se stávají nedílnou součástí moderní architektury.

Moderní látky

Mezi standardní druhy látek patří látky Screen a Soltis. Screenová látka je utkána ze skelných vláken potažených PVC materiálem. Screenové látky se díky použití sklených vláken vyznačují velkou odolností proti větru, změně teplot a vlhkosti.Screenová látka umožňuje díky tkaní z vláken různé barevné kombinace, a tím Vám nabízí jedinečnost vašeho designu.


Screenová látka se vyznačuje svojí pravidelnou strukturou tkaní.

Látka Soltis oproti Screenu je vyrobena odlišnou technologií a to složením z polyesterových vláken. Při tkaní jsou vlákna předepnuta, což zaručuje vysokou pevnost. Dále je tkanina potažena vrstvou PVC materiálu, která zaručuje vysokou barevnou stálost.

Screenové rolety jsou velmi variabilní a lze je  použít při zastínění několika pater budovy jediným kusem látky. Navíc při dešti můžete nechat otevřená okna a plně si vychutnat čerstvý vzduch, protože díky screenům Vám nenaprší do oken.

Screenové rolety + předokenní rolety = skvělá kombinace

Pro kombinaci s naší nabídkou screenových systémů, zvláště pak systému MINIROL LockScreen , velmi doporučujeme naše předokenní rolety MINIROLNaše rolety se vyznačují použitím kvalitních materiálů a moderním systémem ovládání. Lamely mohou být vyplněny PUR pěnou a tak výrazně zlepší zateplení budovy a sníží tak náklady na energie. Jen samotné předokenní rolety Vám sníží náklady na energie až o 30%. Navíc v kombinaci se screeny vytvoří velmi efektivní zabezpečení proti zlodějům. Pro Vaše požadavky nabízíme různé systémy. Mezi nejoblíbenější patří roleta se zaomítacím boxema integrací sítě proti hmyzu. Se značkou MINIROL jste si jisti, že máte nejvýhodnější poměr ceny a kvality.

 

SÍTĚ PROTI HMYZU
Sítě proti hmyzu jsou velmi vhodným doplňkem, pokud toužíte po klidném spánku.


Zejména v letním období Vám umožní trávit pozdní večery při otevřeném okně. Osvětlený interiér v noci vybízí hmyz k větší aktivitě, před kterou Vás sítě proti hmyzu LUMO snadno ochrání. Využitím sítí proti hmyzu LUMO Vám odpadá nutnost používát různé chemické prostředky pro odpuzování hmyzu a tak si můžete vychutnat níčím nerušený spánek bez chemie.

Sítě proti hmyzu MINIROL se vyznačují nejen svojí vysokou funkčností, ale také elegantním vzhledem, který skvěle zapadne k Vašim oknům a dveřím.


Montáž sítě proti hmyzu (s výjimkou integrované) není nijak závislá na nutnosti stavebních úprav. Lze ji namontovat kdykoli a téměř kdekoli.

V nabídce výrobků LUMO můžeme najít tradiční způsob ochrany pomocí pevné sítě proti hmyzu, tedy uchycené do hliníkového rámu a šetrně umístěné na Vaše okno jakéhokoli typu nebo v dveřním rámu s možností samozavíratelných pantů.

Nabízíme také sítě proti hmyzu rolovací, které mohou být integrované v boxu pro předokenní roletynebo samostatně, jenž nabízí moderní řešení kombinovaného roletového systému MINIROL®, který vás chrání nejen proti nepřízni počasí, hluku a vloupání, ale i před obtížným hmyzem.


Sítě proti hmyzu LUMO se vyznačují kvalitním provedením a spolehlivostí

 Příznivá cena

Sítě proti hmyzu díky použití obsáhlé řady profilů nabízí širokou variabilitu, a tak si může opravdu každý zákazník vybrat dle svých možností.


Dokonalý vzhled a sladění sítí proti hmyzu s oknem či dveřmi

Profily pro sítě proti hmyzu MINIROL nabízíme v nepřeberném množství barev ve vzorníku RAL či v imitacích dřeva. U pevných okenních sítí proti hmyzulze volit mezi profily s lemem či bez lemu. Použité síťoviny nijak nesnižují výhled z okna. Vybrat si můžete z šedého či černého provedení.


Snadná manipulace

Díky systému uchycení pevných sítí, bez nutnosti zásahu do rámu, je manipulace s těmito sítěmi doslova hračkou. Na zimu tak můžeme síť pohodlně sundat z okenního rámu. Rám sítě je možno snadno uchytit a sejmout z rámu pomocí různých příchytek jako jsou závěsné panty nebo pružinové kolíky, nejpoužívanější příchytkou jsou plastové obrtlíky.

 PŘEDOKENNÍ ROLETY DO NOVOSTAVBY

Pro montáž do novostavby můžete vybírat ze dvou variant řešení.


Rolovací box může být řešen zaomítací variantou pod omítku nebo v roletovém překladu.

 

Předokenní rolety pro zaomítací box

Předokenní rolety v zaomítacím boxu patří mezi velmi praktické řešení pro instalaci do novostaveb. Jak již název napovídá, box rolety je odizolovaný přímo ve zdi nad okenním rámem a není nikterak viditelný. Může být zakryt zateplovacím fasádním systémem či omítkou. Předokenní rolety v této variantě se výborně hodí pro řešení, kde nemáte možnost instalovat přímo na vnější zdivo Vašeho domu.

 Paleta barev

Předokenní rolety jsou nejen funkční, ale také dekorativní prvek příslušného obydlí. Samozřejmostí je široká barevná škála provedení s možností lakování jednotlivých komponent do jakékoli barvy vzorníku RAL či potažení renolitovou fólií v několika variantách imitace dřeva. Díky možnostem barevného lakování a imitaci dřeva sestát skvělým dekorativním prvkem Vašeho domu.

Efektivní izolace

Díky umístění předokenní rolety v zaomítacím boxu není nikterak přerušen tepelný most mezi interiérem a venkovním prostředím. Tento systém se vyznačuje vynikajícími izolačními vlastnostmi a také zde existuje možnost integrace sítě proti hmyzu přímo do roletového boxupředokenní rolety značky MINIROLmohou .

Možnosti ovládání

Jako ovládací prvek můžeme využít popruh, šňůru, kliku, pružinu či zvolit nejpohodlnější řešení - motorické ovládánís možností využití dálkového ovládání. Motorické ovládání zajišťuje stálý a neměnný pohyb pancíře předokenní rolety, a tím značně prodlužuje životnost celého systému.


Předokenní rolety do překladů HELUZ

V rámci novostavby jsou položeny speciální překlady nad okenní otvor. Např. Heluz nebo Vario. Do těchto překladů jsou později namontovány rolety.

Roletový systém MINIROL do překladů tak tvoří kompaktní provedení. Největší přednost překladu značky HELUZ je možnost instalace nosných roletových překladů v první fázi výstavby a až dodatečná montáž rolet samotných, např. z důvodu omezeného rozpočtu v první fázi novostavby. Dále překlad HELUZ nabízí možnost zapuštěné vodící lišty, která vylepší celkový design i stabilitu celého systému.

Ovládání této varianty předokenní rolety je možné popruhem, šňůrou, klikou nebo samozřejmě motoricky.

V případě, že tato varianta nevyhovuje Vašim požadavkům, tak vybírejte z další varianty - předokenní rolety pro dodatečnou montáž.

  

 PŘEDOKENNÍ ROLETY  PRO DODATEČNOU MONTÁŽ

Poskytnou Vám skvělé řešení pro stavby, kde už není nutnost dalších zednických úprav.


Roletový box předokenní rolety se umísťuje na venkovní zdivo nebo do výklenku okna a je viditelný. Moderní lamely značky MINIROL Vám zaručují minimální velikost krycího boxu, a tak není nijak zvlášť rušen design Vašeho domu.

 Předokenní rolety Vám ušetří náklady na energie

Předokenní rolety ve variantě pro dodatečnou montáž patří mezi velmi praktické řešení pro instalaci, kde není možnost zednických úprav okenního otvoru. V dnešní době kdy jsou energie drahé, se snaží každý ušetřit, a proto instalací našich předokenních rolet dosáhnete značné úspory na nákladech na vytápění.

Stažená roleta v zimních měsících výrazně zvýší teplotu v místnosti a ochrání Vás před mrazem. V letních měsících navíc ušetříte za náklady na klimatizaci, protože roleta nedovolí tak značné ohřátí Vašeho domu. V místnostech, kde zrovna netrávíte celý den, tak můžete nechat zatažené rolety a snížit celkovou teplotu Vašeho interiéru.

Na následujícím porovnání ze záběru termokamery vidíte, že ochrana před únikem tepla je značná.

 Zlepšení ochrany Vašeho majetku

Je dokázáno, že předokenní rolety významným způsobem chrání Vaši nemovitost. V případě odjezdu na dovolenou jednoduše spustíte rolety a výrazně tím ztížíte přístup do Vašeho obydlí případným nezvaným hostům. Roletový pancíř je vyroben z kvalitních pevných  materiálů a dostat se přes něj není vůbec jednoduchá záležitost.  

Předokenní rolety také spolehlivě ochrání okna před silným větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy. Předokenní rolety jsou jistou investicí, která dokáže v budoucnu zamezit mnoha škodám a nečekaným nákladům.  

Pokud bydlíte např. blízko silnice a trápí Vás nadměrná hlučnost, jsou předokenní rolety opět ideálním řešením. Díky prokázané zvukové izolaci budou rolety dále přispívat ke zvýšení komfortu Vašeho bydlení.


Předokenní rolety nabízíme v mnoha barevných variantáchZatímco v dřívější době nabízeli výrobci pouze několik základních barevných provedení pro předokenní rolety, a přiznejme si, tento fakt v mnoha případech zvrátil naše rozhodnutí ohledně jejich pořízení, dnes je již naprostým standardem široká nabídka barev dle přání zákazníka.

Předokenní rolety
tak v dnešní době naopak pomáhají jedinečným způsobem dotvořit vzhled Vašeho obydlí. Tím spíše, využijete-li nabídky pro předokenní rolety v zaomítacím boxu, který není nijak viditelný.

S použitím
motorického dálkového ovládánípak poskytují předokenní rolety opravdový luxus, který, vezmeme-li v potaz úsporu nákladů na vytápění a klimatizaci, v podstatě neplatíme.


Nejsou rolety jako rolety

Při výběru předokenních rolet dejte na dlouholeté zkušenosti dodavatele, ať už co se týče samotné výroby rolet, ale samozřejmě také jejich montáže. Rozhodně byste neměli vybírat pouze na základě ceny.

I zde obvykle platí, že dražší znamená lepší, nemluvě o poskytnuté technické podpoře před i během vlastní realizace. Důležitým faktorem je také poskytovaný servis a to jak záruční, tak pozáruční.


PŘEDOKENNÍ ROLETY - MONTÁŽ S OKNEM

Typické umístění roletového PVC boxu mezi oknem a horní stranou okenního otvoru.


Díky tomu není roletový box rolety předsazen před oknem, ale je umístěn směrem do místnosti, odkud je do něj v případě potřeby velice snadný přístup.Při instalaci na místech, odkud je problematický přístup zvenčí, je toto praktické řešení.

Další velkou výhodou systému MONO je instalace do míst, kde by nebyla možnost dodatečných zednických úprav, např. na štukových omítkách nebo když nemáte místo nad okenním otvorem.

 Roletový box předokenní rolety je zateplen polystyrenovou vložkou a je opatřen revizním víkem. Tento systém pro předokenní rolety se montuje nad okenní rám shora, před vlastním osazením okenního rámu. Při novostavbě je nutné udělat otvor o 175mm nebo 215mm vyšší, než je plánovaný rozměr okna (v závislosti na rozměru použitého boxu).

Ovládání je možné buď popruhem, klikou nebo motoricky.

Samozřejmostí zůstává určitá integracesítě proti hmyzu. Rolovací systém však není umístěn přímo v roletovém boxu, ale pod ním.

V případě, že by tato varianta nevyhovovala Vašim požadavkům, tak můžete vybírat z další varianty - předokenní rolety pro dodatečnou montážči do novostavby.


 PŘEDOKENNÍ ROLETY - MOTORY A OVLÁDÁNÍ

Motoricky ovládané rolety Vám nezvyšují pouze komfort v užívání, ale podstatně zvyšují životnost celé rolety.


Proč si vybrat motoricky poháněné rolety?

Každý z nás má jinou sílu a tak není možné při ručním ovládání zajistit rovnoměrný chod, někdy na vytažení/zatažení rolety spěcháme a právě těmito nepravidelnými pohyby snižujeme životnost celé rolety.

Roleta se skládá z celé řady pohyblivých částí a je velký rozdíl, když pohyb rolety je v případě použití motorického pohonu konstantní.

Značně se prodlouží životnost rolety a navíc při použití vhodného řízení (pulzní spínač + sekvenční ovládání) nemusíme čekat na dokončení vytažení/zatažení rolety.

Další, neméně důležitý argument pro motoricky poháněnou roletu je, že vhodně zvolené řízení rolety plní funkci úspory energie a ochrany samotného okna před povětrnostními vlivy a zloději.

 

Motoricky poháněná roleta s vhodně zvoleným řízením plní funkci úspory energie a ochrany samotného okna před povětrnostními vlivy a zloději. Pro příklad uveďme situaci, že máte doma instalovanou automatickou klimatizaci, na které je nastaveno 20 stupňů celsia. Je letní den a přes poledne bývá velmi horko, které klimatizace kompenzuje vysokou spotřebou elektrické energie.

 

Pokud budete mít rolety řízené automatickým slunečním čidlem, tak při zvýšení intenzity záření se rolety stáhnou do nastavené polohy. Nastavená poloha se reguluje čidlem, které se pomocí přísavky nalepí na místo, kde chcete zastavit roletu. Díky tomu klesne teplota v místnosti, klimatizace nespotřebuje tolik energie a díky nastavení polohy rolety máte stále v místnosti zachované světlo.

Jednoduché řešení, které Vám jednorázovou investicí šetří peníze i do budoucna.

Praktické řešení je také otřesové čidlo. Jakmile se zhorší výrazně počasí, tak dá pokyn k uzavření rolety. Stejně tak pokud by se zloděj pokoušel rozbít okno, tak otřesové čidlo ochrání Váš dům.

Pro vlastní pohyb rolety dodáváme osvědčené pohony od renomovaných firem. V případě použití motoru s vhodně zvoleným řízením získáte další různé výhody:

  • Detekce najetí na překážku.
  • Ochrana rolety při vytvoření námrazy na pancíři.

Ovládání motoricky poháněných rolet lze rozdělit na:


Radiové ovládání

Bezdrátové ovládání Vám může poskytnout mnoho výhod. Jednak odpadá nutnost ovládání rolety vždy z jednoho místa a tak můžete mít dálkový ovladač položen na místě odpočinku, v kuchyni na stole, prostě všude kde Vás napadne. Dálkový ovladač může být vícekanálový a umožní Vám ovládat i více rolet najednou. Bezdrátová mohou být i různá čidla a řídící jednotky. Řídící jednotky Vám umožní naprogramovat různé programy pro každý den v týdnu.


Drátové ovládání

Většinu našich ovládacích prvků nabízíme také v drátové variantě. Jde o levnější variantu, která má také své výhody a záleží na konkrétních požadavcích a omezení požadovaného roletového systému. U obou typů dodáváme celou řadu ovládacích prvků - skupinové a centrální řízení objektu, týdenní časovače pro nastavení individuálních časů otevírání a zavírání, simulace přítomnosti, sluneční a tříštivá čidla a mnoho dalších dle Vašich požadavků na komfort a ochranu majetku.

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: ROLETY Ostrava
Vložil: Lumír Motyka
Schválil: Lumír Motyka
Platnost dokumentu: 2.1.2013 - 31.12.2018